Skočiť po hlave do vzťahu so ženou je pre väčšinu slobodných mužov hrozným zážitkom. Tušíte, čoho sa muž bojí, keď sa do vás zamilováva? Nie je to tak, že by mal strach práve v túto chvíľu, obáva sa však, že by sa z vás mohla stať žena, ktorá mu bude naháňať hrôzu až skončí medové týždne a začne všedný manželský život.

Obava prvá: Budete sa ho snažiť nejako zmeniť

Začína to celkom nevinne, idete spoločne do nákupného centra a pomôžete mu s výberom oblečenia. Potom mu poradíte, ako sa nechať ostrihať, a potom mu začnete hovoriť, ktorých jeho kamarátov máte a nemáte rada … Toho sa chlapi boja ako málo čoho iného. Ako žena ste dosť múdra na to, aby ste vedela, nakoľko sú muži pekní. Spoločnosť ich učí súťažiť, riadiť, ovládať, zvádzať a bojovať, nič z toho však nepripravuje na manželstvo, otcovstva.

Pre dosiahnutie úspechu odporúčame uvedomiť si dve veci:

1) Muž nemá rád, keď sa mu hovorí, čo má robiť.

2) Muž sa vlastne neobáva zmeny, ale toho, že z neho miesto slobodomyseľného človeka urobíte zženštilého padavka na krátkom vodítku.

Tajomstvo vášho úspechu teda bude spočívať v tom, že si svojho partnera síce vytrénuje, ale pokiaľ možno nejakým príťažlivým spôsobom, ktorý mu nebude naháňať strach.

Obava druhá: Už nebude žiadny sex

V nevedomí každého muža drieme akýsi pudový strach z toho, že milostná príťažlivosť je púhym lákadlom, ktorým sa ho jeho partnerka snaží vlákať do svojich sietí. V okamihu, keď sa jej to podarí, sa však zmení v neživú figurínu. Tu sa jedná o prípad citovej nezrelosti mužov. Zvlášť mladí páni sa musí naučiť umenie, ako sa správať v dôverných chvíľach. Ešte si nie sú vedomí jemných, časom stále silnejúcich príjemných pôžitkov, ktoré so sebou dlhotrvajúci vzťah prináša. Vedia sa pomilovať, ale často nevedia, ako milovať. Tomu svojmu môžete pomôcť tak, že budete jeho učiteľkou a začnite tak, že mu poviete, čo vás vzrušuje. Toto nielen váš vzájomný vzťah upevní, ale vášho partnera to tiež uistí v tom, že váš záujem o sex trvá. Ocenia vašu otvorenosť a postupne sa z neho stane skúsený milenec, ktorému sex nikdy nebudete chcieť odoprieť.

Obava tretia: Stane sa z vás sekera, ktorá ho bude len sekýrovat

Muži nemajú radi, keď ich niekto komanduje, cítia sa potom ako malé deti. Ženy si však často neuvedomujú, že sa práve ako večné sekery správajú.

Niekedy sa tiež muži správajú ako deti a ženy potom voči nim vystupujú automaticky ako matky. Keď ale svojmu mužovi potrebujete niečo prikázať, urobte to tak, aby to za príkaz nepovažoval. Tu funguje skvele výmenný obchod: Pokúste sa vzdať niektoréhých zo svojich zlozvykov výmenou za jeden z jeho nešvárov. Obeť, ktorú urobí, mu potom nebude pripadať ako matkine buzerovánie, ale ako chlapská obchodná dohoda.

Obava štvrtá: Dočista sa zbláznite

Ak nechcete, aby si o vás partner myslel, že ste nevyrovnaná a nedospelá, nehovorte mu, čo od neho a od vzťahu čakáte. Áno, držte svoje očakávania na uzde. Uvedomte si, že váš báječný partner viedol plnohodnotný život už predtým, ako vás stretol. Neupínajte sa na neho toľko a doprajte mu dostatok priestoru pre jeho aktivity. Ukážte mu, že aj vy ste nezávislá a nevyžadujete, aby sa vám ustavične venoval. Vašu rozhodnosť a vyrovnanosť vždy ocení.

Tip: Často tiež záleží na tom, ako čo poviete, takže namiesto otázky: “Zavoláš mi večer?” Mu povedzte: “Poteší ma, keď večer zavoláš.” Netlačím ho do kúta, ale zároveň mu dávate najavo, že o neho stojíte.

Obava piata: Prestanete o seba dbať

Aj po svadbe udržte v pamäti adresu svojho fitness klubu a kozmetického salónu. Partnerovu obavu tu opäť zmiernite tým, že mu dokážete, ako viete žiť vyrovnane. Prijmite za svoje heslo všetkého s mierou. Nerozčuľujte sa viac, než je potrebné, stresu prechádzajte odpočinkom a pre potešenie si občas dajte čokoládu, len to nerobte štyrikrát týždenne. Ukážete mu tým, že viete, ako žiť spokojne bez toho aby ste o seba prestala starať.

Práve tak dôležité ako nepribrať je aj duševne nezlenivieť. Buďte informovaná o tom, čo sa deje okolo vás i vo svete, nevzdávajte sa svojich záujmov a o tomto všetkom sa so svojím drahým bavte. A pokiaľ s ním budete konverzovať v priliehavých čiernych koktailoch, ktoré mu pripomenú, že vaša snaha vo fitku nie je márna, bude sa báť už len toho, aby vás nestratil.

A čoho sa u mužov pri dlhodobom vzťahu obávajú ženy?

nezdravé žiarlivosti
poklesu prejavov náklonnosti z jeho strany, najmä objímanie a láskanie
zanedbávanie milostnej predohry pri sexe
ohrubnutie z partnerove strany, ktorý potom prdí a grgá bez ohľadu na to, kde sa práve nachádza[/sociallocker-bulk-1]